Żywy Mężczyzna


Stwarzamy się na nowo w męskiej jakości, zdolnej do przyjmowania
wszelkich wyzwań z pełną uważnością, wrażliwością i siłą.INTENSYWNY PROGRAM
W grupie mężczyzn, przez okres trzech miesięcy, robimy krok milowy w naszych życiach. Wspólnie przechodzimy przez ograniczenia, wracając do poczucia wewnętrznej mocy, sprawczości i wolności w życiu. Odblokowujemy ciało i emocje, uzdrawiamy relacje z mężczyznami i kobietami, uwrażliwiamy się na życie i innych, odzyskując ukierunkowanie w życiu.


Pod umiejętnym przewodnictwem, otwieramy się na nową męską jakość. Bez rozpraszaczy, spotykamy się we wspólnym celu, w bezpiecznej przestrzeni bez kobiet, rywalizacji, porównywania się i oceniania, wspieramy się nawzajem i przechodzić przez wszelkie ograniczenia. Poznajemy i akceptuje swoje ciemne i jasne strony. Nasze serca stają się otwarte i oddane życiu zgodne z naszą wewnętrzną prawdą.


Więcej informacji o grupie >
Życiowe zmiany i wyzwania. Relacja z pierwszej grupy.


Relacja >


Uzdrowiona męskość


Poczucie mocy i wolności

Pierwotną męską motywacją są uwolnienie się od ograniczeń i doświadczanie wolności. Rozwiązanie problemów, osiągnięcie celów, przełamanie lęków wzbudza w nas poczucie wewnętrznej mocy i szczęścia.


Przyznając się do swoich lęków i ograniczeń, stajemy się godni zaufania w oczach innych osób. Poznajemy nasze granice i zdolności, odkrywamy to kim naprawdę jesteśmy. Bez ściemy, półprawd, oszukiwania siebie i innych.


Bierzemy odpowiedzialność za nasze życie i rany, otwierając się na współodczuwanie i sprawczość. Uczymy się przechodzić przez nasze kryzysy, stając się od nich wolnym.


Uzdrawiamy relacje z męskością, w szczególności pod postacią ojca. Dostrzegamy jego negatywne i pozytywne strony. Stajemy się od niego emocjonalnie niezależni


Uczymy się przyjmować krytykę od innych osób, wykorzystując ją do naszych celów. Zamiast bycia zamkniętym, zranionym lub obrażonym, korzystamy z niej w pełni, przełamując bezsens naszych żyć i działań.


Rozwijamy naszą zdolność tworzenia dojrzałych relacji z innymi mężczyznami, braćmi. Otwieramy się na moc i męską wrażliwość. Otwiera to nas na odpowiedzialne rodzicielstwo i przywództwo.

Relacja z męskością, ojcem i mężczyznamiRelacje z kobietami

Rozwijamy nasze zdolności tworzenia dojrzałych relacji z kobietami. Uzdrawiamy relację z matką i osiągamy od niej emocjonalną niezależność. To otwiera nas na głębsze dostrzeżenie i zaakceptowanie odniesionych ran, otwierając się głębiej na zdolność kochania i zdobywania drugiej osoby pełnią naszej miłości.


Poznajemy w jaki sposób działa polaryzacja damsko-męska w nas, w relacjach z kobietami i ze światem. Odkrywamy w jaki sposób możemy widzieć ich najgłębsze i najskrytsze potrzeby i pragnienia. 


Odkrywamy, jak czuć przepływ emocji i energii w ciele.  Zamiast próbować je kontrolować, uczymy się je dostrzegać, akceptować i przeistaczać w działanie i wrażliwość.


Odblokowujemy ciało i ukryte napięcia. Uczymy się rozprowadzać oddech i energię po całym ciele, a nie tylko w naszych miejscach intymnych, będąc odciętym od pasa w dół.


W ten sposób uczymy się wprowadzać energię seksualną w obieg po to aby uzdrawiać nasze ciała, czuć w sobie życie, zgłębiać kobietę miłością i potęgować naszą służbę do świata.

Blokady w ciele i emocjachPowołanie, cel, pragnienia

Poznajemy nasze najgłębsze potrzeby i pragnienia. Zgłębiamy nasze autentyczne cele i talenty. Kończymy z dryfowaniem i przystosowywaniem się do tego co wydarza się w naszych życiach.


Dostrzegamy nasze rany i wykorzystujemy je do realizacji naszych celów. Otwieramy się na duchowość i postrzeganie pozazmysłowe, odkrywając głębszy sens naszych czynów.


Wystawiamy na próbę miernotę i przeciętność. Wytrącamy się z kolein życia, niewiedzy i braku wrażliwości. Wiemy, że naszej siły i klarowności, nasze kierunki są rozmyte i często żyjemy w niezdecydowaniu. 


Oferujemy sobie nawzajem brutalną szczerość, nie tolerując przeciętności. Dajemy sobie szczere uznanie, gdy przełamujemy kolejne ograniczenia i żyjemy w prawdzie. Tworzymy nowy obraz siebie.

Nowy obraz siebieBEZPIECZNA PRZESTRZEŃ

Grupa to bezpieczna przestrzeń dla rozwoju. To Ty decydujesz jak bardzo chcesz wchodzić w kolejne ćwiczenia. Twój układ nerwowy może przyjmować określoną ilość wyzwań i napięcia. Będziesz rozwijać umiejętność nawigowania w codziennym życiu według Twojego głębokiego celu i radzić sobie z różnymi emocjami.

 

Będziesz wychodzić nieznacznie poza swoją krawędź lęków i dyskomfortu. Znajdując się na granicy komfortu, Twój rozwój jest optymalny. W miejscu tym mechanizmy przetrwania nie odpalają się, dzięki czemu możesz w bezpieczny sposób skorzystać z doświadczeń.


“Sumarycznie w ciągu niecałych dwóch tygodni można doświadczyć, zauważyć i „przeprocesować” więcej, niż często w ciągu kilku, bądź kilkunastu lat normalnego, bezpiecznego życia.” – JeremiaszMariusz Bocian


PROWADZĄCY


Mariusz Bocian – w swojej pracy wykorzystuje własne wieloletnie doświadczenie i pracę warsztatowo-terapeutyczną, pracując z emocjami, ciałem i świadomością, wykorzystując psychologię zorientowaną na proces, ustawienia systemowe i archetypowe, pracę z ciałem, oddechem, tantrę, bioenergetyką, dialog z głosem (Voice Dialogue), szamanizm i intuicję. Pasjonat odkrywania męskości i żeńskości w sobie i wszystkich aspektach życia. Porzucił bezpieczne, wygodne życie w pracy informatyka na rzecz życia w pasji i realizacji swojego powołania. Ojciec Noego (1l.) i ojczym Poli (8l.) i Mateusza (11l). Otwiera ludzi i organizacje na życie zgodne z ich wewnętrzną prawdą realizując swoją misję poprzez projekt http://reinvention-movie.com, a także z jego kobietą, Ewą, prowadzi warsztaty dla par Żywe Związki (http://zywezwiazki.pl) i profil Żywe Życie (fb).


„Podczas warsztatów nie naciskam nikogo, aby dał z siebie więcej niż potrafi. Nie akceptuję również uciekania przed samym sobą i angażowaniem się na pół gwizdka. Każdy z nas ma granicę własnego komfortu, gdzie następuje optymalny indywidualny rozwój. To właśnie tam, poprzez odpowiednio dobraną dynamikę warsztatu będziemy najczęściej się znajdować.


Warsztaty prowadzę w sposób intuicyjny, łącząc czucie i świadomość z mocnym przygotowaniem merytorycznym i warsztatowym. Taka kombinacja powoduje, że każdy z nas ma szansę dojść do własnej granicy, progu, gdzie wzrastamy i odkrywamy naszą prawdę. Posiadam jasną i klarowną wizję, dokąd zmierzamy. Sposób, w jaki to robimy, zmienia się pod wpływem grupy i Twojego aktualnego stanu.


Zapraszam w podróż odkrywania samego siebie.”


Z PASJI DO BYCIA AUTENTYCZNYM


Intensywne męskie grupy powstają z pragnienia doświadczania życia z otwartym sercem jednocześnie mocno stąpając po ziemi. Bycia w stanie spełnienia i dobrobytu na każdej płaszczyźnie życia.

Szereg doświadczeń życiowych nauczył mnie, że jeśli w bezpiecznej przestrzeni zostaniemy wystawieni na intensywne przeżycia mogących zmienić gruntownie nasze postrzeganie życia, wtedy może nastąpić głęboka zmiana w nas.

Jestem przekonany, że wizje, którą jesteśmy w stanie stworzyć w naszych głowach, są minimum, które możemy przeżyć w naszych życiach. Głos naszej duszy prowadzi nas do stanu, w którym możemy doświadczyć wszystkiego czego zapragniemy, wtedy kiedy tylko potrzebujemy tego doświadczać.

W moim życiu doświadczałem to wielokrotnie. Wzloty, upadki, mierzenie się ze słabościami, moją jasną i ciemną stroną. Nie byłoby w tym jednak nic wyjątkowo szczególnego, gdyby nie moja pasja odkrywania w sobie w jaki sposób zachodzi zmiana. Ucząc się tego na sobie i dzięki setkom osób, których w tym wspierałem, mogę teraz oferować to Tobie.

MariuszJesteś zainteresowany?Jeśli jesteś zainteresowany, napisz na adres kontakt [malpa] mariuszbocian.pl lub poprzez profil na Facebooku (link)..